Ağiz Ve Nefes Kokusu İçin Şifali Bitkiler

AĞIZ VE NEFES KOKUSU İÇİN ŞİFALI BİTKİLER
74 3 64

Mide ve karaciğer rahatsızlıkları, akciğer hastalıkları, bademcik iltihabı, diş iltihapları, şeker hastalığı, alkol ve sigaraya bağlı ağız kokuları olabilir. Koku veren yiyeceklerin (sarımsak, soğan gibi) yenmesi sonucu ağız kokusu olur.

Adaçayı, biberiye, civan perçemi, çörek otu ve pelin faydalıdır.

Acıbadem çiğnemek ağız kokusunu giderir.

Ağız kokusu için 10 gr. Anason 50 gr. Suda kaynatılır ve gargara edilir.

Armut suda kaynatılır ve elde edilen koyu şurup içilirse, ağız kokusuna iyi gelir.

Ayva ağız kokusunu giderir. Bal ve turp karıştırılır ve yenir. Ilık su ile karıştırılmış bal içilir.

Böğürtlen yaprağı çiğnenirse ağız kokusuna iyi gelir. Ceviz ağız kokusunu giderir. Taze ceviz yemek iyidir. Yeşil kabukları kaynatılır suyu ile gargara edilirse ağız kokusunu giderir.

Çilek yemek ağız kokusu için iyidir. Çilek yaprağı çiğnenirse ağız kokusunu giderir.

Dereotu ağız kokusunu giderir. Yemeklere ve salatalara katılır. Enginar kaynatılır suyu içilir.

Frenk kimyonu tohumu çiğnenirse ağız kokusunu giderir. Gülsuyu ile gargara yapılır.

Havlıcan ağız kokusunu giderici etki gösterir.

Hindistan cevizi çiğnenerek yenirse ağız kokusunu giderir. Bal ile Hindistan cevizi karıştırılır ve bu karışımdan her gün yenir.

Kayısı aç karnına yendiği zaman ağız kokusunu giderici etki gösterir.

Bir adet karanfil ezilip ağızda çiğnenir. Ağız kokusunu gidermek için soğan gibi kokan gıdalar yedikten sonra bir karanfil ya da naneli sakız çiğnenirse koku gider.

Kereviz ve böğürtlen yaprağı çayı içilir. Kereviz nefes kokusunu giderici etki gösterir.

Ağız kokusunu gidermek için kaynatılmış maydanoz suyu içilir. Ayrıca çiğ maydanoz yemek de ağız kokusunu gidermek için faydalıdır.

Mersin yaprakları kuru üzümle ezilir yenirse ağız kokusuna iyi gelir. Mersin yaprağı ağızda çiğnenir.

Meyan kökü çayı ağız kokusunu giderici etki gösterir. Misvak ağız kokusunun giderilmesine yardım eder. Portakal kabuğu kaynatılır ve bu su ile dişler fırçalanırsa ağız kokusuna iyi gelir.

Rezene ağız kokusu için tohumu çiğnenir. Rezene ağızdaki acılığı giderici etki gösterir.

Sakız ağacı ağız kokusunu giderir.

Sedef otu kaynatılır ve gargara edilir.

Tarhun ağız kokusunu gidermek için kullanılır.

Turunç haşlanır yenirse veya kabukları ve yaprağı ağızda çiğnenirse ağız kokusuna iyi gelir.

Kuru üzüm ağız kokularını gidermede kullanılır.

Karışım- 1: Ağız kokusu için 250 gr. Bal,5 gr. Çörek otu, 5 gr. Anason karıştırılır macun haline getirilir. Bundan birer çorba kaşığı yenir.

    Şifalı Bitkiler Öksürük için oldukça etkili tedavi yöntemleridir ve binlerce yıldır kullanılmaktur günümüzde son yıllarda doğayla d..
318 20 114

Besin Tüketimi ve bunların sindirilmesi sırasında vücutta gaz oluşmaması neredeyse imkansızdır. Vücutta oluşan bu gazların bazen dayanılmaz sancılara ..
948 26 524

Günlük yaşamı olumsuz etkileyen ağız kokusundan kurtulmanın basit 10 yöntemi.. Kurtulamadığınız ağız kokunuz varsa işte yapılacaklar.. Ağız kokusu ..
369 13 628

Her şekilde kullanabileceğiniz bir miktar tarçın ile yoğun ağız kokusuna son! Ağız kokunuzdan şikayetçiyseniz biraz tarçın işinize yarayacak.. Ağız..
818 10 460

Ağız kokusu hiç tahmin etmediğimiz bir hastalığın habercisi olabilir.. Bu hastalıklar hangileridir? Ağız kokusu nasıl giderilebilir? Yetersiz ağız..
765 14 595

Kötü ağız kokusu, çoğu zaman mahcubiyete, sosyo-psikolojik problemlere sebep olur; hatta evlilikleri bile olumsuz etkileyebilir. Özellikle sinüs ve ak..
432 10 246

AĞIZ KOKUSU Ağız kokusu çeşitli hastalıklar sırasında ortaya çıkabilen bir belirtidir. Organik bozukluklar, toksinler, mikroplanma ve bazen nöropsikiy..
329 14 596

Sosyal hayatınızı kötü etkileyen bu sorundan kurtulmak istiyorsanız bu önerileri mutlaka dinleyin.. Ağız kokusu nasıl giderilir? Uzmanlar, insanın ..
705 8 481

Şifalı Bitkiler Mide Ağrısı için oldukça faydalı olmaktadır ve yüzyıllardır kullanılmaktadır mide arısı için pek çok bitkisel formül olsa bile en etk..
492 14 350

Diş Doktoru Ahu Alçı Karayılan ağzı balık yemeden balık kokanların hangi rahatsızlığı olabileceğini belirtti. Ağız kokusunun sebepleri.. Diş Doktor..
519 8 503

Ağız kokusunu giderip diş hasarlarını gideren bu bitki aynı zamanda karaciğere de iyi geliyor. Hekimlerin hükümdarı İbn-i Sina’dan &ls..
249 12 278

STOMATİT: Ağız mukozasının iltihabıdır. Ağız bakımı olmaması, diş taşları, vitamin eksiklikleri, bazı ilaçlar, kan ve sindirim sistemi hastalıkları ba..
272 11 261