Doktor Tv Banner

Ağiz Ve Nefes Kokusu İçin Şifali Bitkiler

AĞIZ VE NEFES KOKUSU İÇİN ŞİFALI BİTKİLER
37 0 85

Mide ve karaciğer rahatsızlıkları, akciğer hastalıkları, bademcik iltihabı, diş iltihapları, şeker hastalığı, alkol ve sigaraya bağlı ağız kokuları olabilir. Koku veren yiyeceklerin (sarımsak, soğan gibi) yenmesi sonucu ağız kokusu olur.

Adaçayı, biberiye, civan perçemi, çörek otu ve pelin faydalıdır.

Acıbadem çiğnemek ağız kokusunu giderir.

Ağız kokusu için 10 gr. Anason 50 gr. Suda kaynatılır ve gargara edilir.

Armut suda kaynatılır ve elde edilen koyu şurup içilirse, ağız kokusuna iyi gelir.

Ayva ağız kokusunu giderir. Bal ve turp karıştırılır ve yenir. Ilık su ile karıştırılmış bal içilir.

Böğürtlen yaprağı çiğnenirse ağız kokusuna iyi gelir. Ceviz ağız kokusunu giderir. Taze ceviz yemek iyidir. Yeşil kabukları kaynatılır suyu ile gargara edilirse ağız kokusunu giderir.

Çilek yemek ağız kokusu için iyidir. Çilek yaprağı çiğnenirse ağız kokusunu giderir.

Dereotu ağız kokusunu giderir. Yemeklere ve salatalara katılır. Enginar kaynatılır suyu içilir.

Frenk kimyonu tohumu çiğnenirse ağız kokusunu giderir. Gülsuyu ile gargara yapılır.

Havlıcan ağız kokusunu giderici etki gösterir.

Hindistan cevizi çiğnenerek yenirse ağız kokusunu giderir. Bal ile Hindistan cevizi karıştırılır ve bu karışımdan her gün yenir.

Kayısı aç karnına yendiği zaman ağız kokusunu giderici etki gösterir.

Bir adet karanfil ezilip ağızda çiğnenir. Ağız kokusunu gidermek için soğan gibi kokan gıdalar yedikten sonra bir karanfil ya da naneli sakız çiğnenirse koku gider.

Kereviz ve böğürtlen yaprağı çayı içilir. Kereviz nefes kokusunu giderici etki gösterir.

Ağız kokusunu gidermek için kaynatılmış maydanoz suyu içilir. Ayrıca çiğ maydanoz yemek de ağız kokusunu gidermek için faydalıdır.

Mersin yaprakları kuru üzümle ezilir yenirse ağız kokusuna iyi gelir. Mersin yaprağı ağızda çiğnenir.

Meyan kökü çayı ağız kokusunu giderici etki gösterir. Misvak ağız kokusunun giderilmesine yardım eder. Portakal kabuğu kaynatılır ve bu su ile dişler fırçalanırsa ağız kokusuna iyi gelir.

Rezene ağız kokusu için tohumu çiğnenir. Rezene ağızdaki acılığı giderici etki gösterir.

Sakız ağacı ağız kokusunu giderir.

Sedef otu kaynatılır ve gargara edilir.

Tarhun ağız kokusunu gidermek için kullanılır.

Turunç haşlanır yenirse veya kabukları ve yaprağı ağızda çiğnenirse ağız kokusuna iyi gelir.

Kuru üzüm ağız kokularını gidermede kullanılır.

Karışım- 1: Ağız kokusu için 250 gr. Bal,5 gr. Çörek otu, 5 gr. Anason karıştırılır macun haline getirilir. Bundan birer çorba kaşığı yenir.

Ağız Kokusu Artık Sorun Olmasın

Günlük yaşamı olumsuz etkileyen ağız kokusundan kurtulmanın basit 10 yöntemi.. Kurtulamadığınız ağız kokunuz varsa işte yapılacaklar.. Ağız kokusu ..
316 12 415
Ağız Kokusu İçin Tarçın Tüketin

Her şekilde kullanabileceğiniz bir miktar tarçın ile yoğun ağız kokusuna son! Ağız kokunuzdan şikayetçiyseniz biraz tarçın işinize yarayacak.. Ağız..
854 16 496
Ağız Kokusunun Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

Ağız kokusu hiç tahmin etmediğimiz bir hastalığın habercisi olabilir.. Bu hastalıklar hangileridir? Ağız kokusu nasıl giderilebilir? Yetersiz ağız..
826 25 507
Ağız Kokusunu Gidermenin 6 Yolu

Sosyal hayatınızı kötü etkileyen bu sorundan kurtulmak istiyorsanız bu önerileri mutlaka dinleyin.. Ağız kokusu nasıl giderilir? Uzmanlar, insanın ..
268 10 379
Hangi Ağız Kokusu Neyin Habercisi?

Diş Doktoru Ahu Alçı Karayılan ağzı balık yemeden balık kokanların hangi rahatsızlığı olabileceğini belirtti. Ağız kokusunun sebepleri.. Diş Doktor..
889 25 141
Ağız Kokusunun Başlıca Nedenleri

Ağız kokusu özel yaşamı ve sosyal yaşamı olumsuz yönde etkiliyen, bireyde özgüven eksikliğine neden olan önemli rahatsızlıkların başında gelmektedir. ..
195 19 669
Hastalıklara Bire Bir Şifalı Bitkiler

Ferin Batman’dan 8 muhteşem özellikli bitki tavsiyesi.. Beslenme ve Diyet Uzmanı Ferin Batman’ın verdiği bilgiye göre; Menemendeki Ege Tarımsal Ara..
905 8 619
Ağız Kokusu’na Artık Son!

Ağız kokusu; yaşamı iğrençleştiren, kendine güven duygusunu bitiren, suskunluğa yiten ve çeşitli psikolojik sorunlar yaratan bir rahatsızlıktır. Evlil..
834 23 648
Cinselliği Güçlendiren Bitkiler ve Özellikleri

Lavanta başta olmak üzere bu bitkiler cinsel hayatınızı canlandıracak. İşte seks hayatınıza renk katacak bitkiler.. Mutfağınızda bulunan birçok bit..
397 24 653
Dişleriniz de duş yapmalı

Dişleri normalden sık olan kişiler, diş çürüklerine daha fazla maruz kalır. Çünkü fırçalama ile giderilemeyen artıklar, diş boşlukları arasına yerleşe..
500 23 859
Ağız Kokusu Boşanma Sebebi

Boşanmaya kadar varabilen ağız kokusu artık bir sorun olmaktan çıkmalı. Ağız kokusu şikayeti çeken binlerce kişi var. Peki bundan nasıl kurtulabilinir..
488 4 354
Ağız kokusunun tedavisi mümkün mü?

Evlilikleri yıkan, aşkları bitiren, kariyerleri sekteye uğratan, özgüvenleri ve medeni cesaretleri yerle bir eden bir hastalıktır ağız kokusu(halitosi..
826 23 806
Burun Estetiği ile Gelen Sağlık

Burun estetiği yaptırmak bazı sağlık sorunlarının aşılmasına da yardımcı olabilir. Sorunsuz nefes alabilmek gibi artıları vardır.. Burun estetiği ..
407 19 745
Dereotu Yararları Nelerdir?

Salatalarda farklı bir tat elde etmeyi herkes ister. İşte dereotu tam da farklı bir tat ve koku elde edebileceğimiz bir sebzedir. Salatalarınıza ayrı ..
842 22 185
Ağır Uyku Apnesi Yaşayanlara Öneriler

Uykudan kalkınca yorgun hissedenler genelde uyku apnesi yaşayan kişilerdir. Uyku sırasında farkında olmadan hava yolları tıkanır ve nefes kesintileri ..
301 19 125