Acil Servis Sorumlusu Hemşiresi Görev Tanımı

Acil Servis Sorumlusu Hemşiresi Görev Tanımı
62 4 53
ACİL SERVİS SORUMLU HEMŞİRESİ TALİMATI AMAÇ: Acil servis işleyişini ve hasta bakımını birimler arasındaki iletişimi sağlamak ve kalite standartlarına uygun yöntem geliştirmek. GÖREV TANIMI: Kurumun yönetim ve başhemşireliğinin doğrultusunda acil servisteki hemşirelik hizmetlerinin yerine getirilmesini sağlamak. TALİMAT AYRINTISI  1)Başhemşirenin acil servisteki yardımcısı olup servisinde bulunan tüm hemşire, ATT, hasta bakımında çalışan yardımcı hizmetler sınıfı personelinin iş bölümünü yapar bunların çalışmasını izler. 2)Acil servis hemşirelerinin hizmette birinci derecede amiri olup servis şef ve uzmanlarının, başhemşirenin direktifleri ile hasta tedavi ve bakımını en iyi şekilde yapılmasını sağlamak. 3)Servisteki düzen ve disiplini sağlamakla yükümlüdür. 4)Acil servis demirbaş ve tüketim maddelerini teslim alıp bunların muhafazasından ve yerinde kullanılmasından sorumludur. 5)Servisin temizliğini muayene olan ve gözlem altına alınan hastaların işlemlerinin hemşire ve diğer kişilerin görev ve hizmetlerinin düzenlemesini yapmak ve denetlemektir. 6)Acil servis ilaçlarını kontrol etmek eksikleri tamamlamak. 7)Servis istatistiklerini idareye zamanında verilmesini sağlamak. 8)Görevini kalite yönetim sistem politikası hedefleri ve prosedürlerine uygun olarak yürütmek. 9)Ambulans bakımı temizliğini ve düzenini sağlamak, eksiklerinin giderilmesini sağlamak. 10)Yukarda belirtilen görev yetki ve sorumlulukları yerine getirirken sorumluluk yetki ve iletişim planında belirtilen birimlerle yatay ve dikey ilişkiler kurarak faaliyetlerini sürdürmek.

Acil Servis Nedir? Acil servis, hastane ve diğer sağlık kuruluşlarının ulaşımı kolay ve girişi ambulansların yanaşabileceği bir bölgesinde bulunan aci..
322 19 503

Dünya Sağlık Teşkilatı (WHO), sağlığın tanımı çağdaş, tam ve geniş anlamıyla yapmıştır. Bu tanım, Dünya Sağlık Teşkilatı'nın temel yasasında /er alara..
984 24 336

    Sağlık hizmetleri, fert ve toplumun sağlıklı, uzun ömürlü olmasını ve verimli çalışmasını sağlar. Bu amaçla sağlık hizmetleri yürüt..
590 6 854

Çocuklar şüphesiz kazalardan ve hastalıklardan en çok etkilenenler.. Peki ev kazalarında anne babaların üzerine düşenle neler.. Çukurova Üniversite..
192 19 159

Testis torsiyonu bir testisin dönmesidir. Her testis spermatik kord boyunca kan alır. Acil bir durumdur. Testis torsiyonu en sık yaşamın ilk yılında v..
801 19 517

Sağlık hizmetleri, fert ve toplumun sağlıklı, uzun ömürlü olmasını ve verimli çalışmasını sağlar. Bu amaçla sağlık hizmetleri yürütülür. Sağlık hizme..
406 26 524

Yemek Servisi Nasıl Yapılır Yemek Servisi Yapmanın Püf Noktaları Yemek Nasıl Servis Edilirİyi bir sofra servisi için gereken adımlar sırası ile aşağıd..
609 14 498

Okmeydanı Devlet Hastanesi’nden memnun kalmayan oyuncu Tuba Ünsal, hastanenin fotoğraflarını Twitter’de yayınladı. Bakanlık harekete geçti.. Kızını..
749 19 836

Et zehirlenmelerinden veya aşırı tüketimden kaynaklanabilen bayramda yaşanacak olan acil vakalarının artışı öngörüldüğünden acil personellerinin sayıs..
474 16 837

Çok acil olmaması durumunda bu servisi meşgul etmemeiz gerektiği hakkında uyarıda bulunuldu.. 112 Ambulans Servisi Başhekimi Barış Çankaya, 112’nin..
327 6 309

Birtakım hücresel fonksiyonlarda rolü olan yapısal proteinlerdir.Protein degradasyonu ve ısı - şok cevaplarında görev alır.
761 11 858

Gaziosmanpaşa Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü Sorumlusu Doç. Dr. Denyan Mansuroğlu, çarpıcı bir gerçeğe işaret etti ve doğru nefes almanın in..
350 11 762