Acil Servis Sorumlusu Hemşiresi Görev Tanımı

Acil Servis Sorumlusu Hemşiresi Görev Tanımı
67 8 33
ACİL SERVİS SORUMLU HEMŞİRESİ TALİMATI AMAÇ: Acil servis işleyişini ve hasta bakımını birimler arasındaki iletişimi sağlamak ve kalite standartlarına uygun yöntem geliştirmek. GÖREV TANIMI: Kurumun yönetim ve başhemşireliğinin doğrultusunda acil servisteki hemşirelik hizmetlerinin yerine getirilmesini sağlamak. TALİMAT AYRINTISI  1)Başhemşirenin acil servisteki yardımcısı olup servisinde bulunan tüm hemşire, ATT, hasta bakımında çalışan yardımcı hizmetler sınıfı personelinin iş bölümünü yapar bunların çalışmasını izler. 2)Acil servis hemşirelerinin hizmette birinci derecede amiri olup servis şef ve uzmanlarının, başhemşirenin direktifleri ile hasta tedavi ve bakımını en iyi şekilde yapılmasını sağlamak. 3)Servisteki düzen ve disiplini sağlamakla yükümlüdür. 4)Acil servis demirbaş ve tüketim maddelerini teslim alıp bunların muhafazasından ve yerinde kullanılmasından sorumludur. 5)Servisin temizliğini muayene olan ve gözlem altına alınan hastaların işlemlerinin hemşire ve diğer kişilerin görev ve hizmetlerinin düzenlemesini yapmak ve denetlemektir. 6)Acil servis ilaçlarını kontrol etmek eksikleri tamamlamak. 7)Servis istatistiklerini idareye zamanında verilmesini sağlamak. 8)Görevini kalite yönetim sistem politikası hedefleri ve prosedürlerine uygun olarak yürütmek. 9)Ambulans bakımı temizliğini ve düzenini sağlamak, eksiklerinin giderilmesini sağlamak. 10)Yukarda belirtilen görev yetki ve sorumlulukları yerine getirirken sorumluluk yetki ve iletişim planında belirtilen birimlerle yatay ve dikey ilişkiler kurarak faaliyetlerini sürdürmek.

Acil Servis Nedir? Acil servis, hastane ve diğer sağlık kuruluşlarının ulaşımı kolay ve girişi ambulansların yanaşabileceği bir bölgesinde bulunan aci..
171 13 892

Dünya Sağlık Teşkilatı (WHO), sağlığın tanımı çağdaş, tam ve geniş anlamıyla yapmıştır. Bu tanım, Dünya Sağlık Teşkilatı'nın temel yasasında /er alara..
751 26 150

    Sağlık hizmetleri, fert ve toplumun sağlıklı, uzun ömürlü olmasını ve verimli çalışmasını sağlar. Bu amaçla sağlık hizmetleri yürüt..
351 15 759

Çocuklar şüphesiz kazalardan ve hastalıklardan en çok etkilenenler.. Peki ev kazalarında anne babaların üzerine düşenle neler.. Çukurova Üniversite..
382 9 119

Testis torsiyonu bir testisin dönmesidir. Her testis spermatik kord boyunca kan alır. Acil bir durumdur. Testis torsiyonu en sık yaşamın ilk yılında v..
806 8 690

Sağlık hizmetleri, fert ve toplumun sağlıklı, uzun ömürlü olmasını ve verimli çalışmasını sağlar. Bu amaçla sağlık hizmetleri yürütülür. Sağlık hizme..
583 5 359

Yemek Servisi Nasıl Yapılır Yemek Servisi Yapmanın Püf Noktaları Yemek Nasıl Servis Edilirİyi bir sofra servisi için gereken adımlar sırası ile aşağıd..
240 14 149

Okmeydanı Devlet Hastanesi’nden memnun kalmayan oyuncu Tuba Ünsal, hastanenin fotoğraflarını Twitter’de yayınladı. Bakanlık harekete geçti.. Kızını..
566 25 721

Et zehirlenmelerinden veya aşırı tüketimden kaynaklanabilen bayramda yaşanacak olan acil vakalarının artışı öngörüldüğünden acil personellerinin sayıs..
166 22 476

Çok acil olmaması durumunda bu servisi meşgul etmemeiz gerektiği hakkında uyarıda bulunuldu.. 112 Ambulans Servisi Başhekimi Barış Çankaya, 112’nin..
633 13 357

Birtakım hücresel fonksiyonlarda rolü olan yapısal proteinlerdir.Protein degradasyonu ve ısı - şok cevaplarında görev alır.
828 14 705

Gaziosmanpaşa Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü Sorumlusu Doç. Dr. Denyan Mansuroğlu, çarpıcı bir gerçeğe işaret etti ve doğru nefes almanın in..
824 7 671