Doktor Tv Banner

Kendi Tarzını Kendin Yarat !

Kendi tarzını kendin yarat !
79 0 31

Kısa Bilgi :Yaptığı işi 'Kadınların gardırop ihtiyacını anlamak' olarak anlatan tasarımcı Stella McCartney, stil sırlarını InStyle dergisine açıkladı. Ünlüleri giydiren tasarımcı "Son moda giyim beni sıkıyor!" de...

Yaptığı işi 'Kadınların gardırop ihtiyacını anlamak' olarak anlatan tasarımcı Stella McCartney, stil sırlarını InStyle dergisine açıkladı. Ünlüleri giydiren tasarımcı "Son moda giyim beni sıkıyor!" dedi Hem maskülen hem feminen Bu kavram bana hep heyecan vermiştir. Terziliği erkek terzilerile ünlü 'Savile Row'da öğrenmem, erkeksi kesimlerle feminen tarafım arasında bir denge kurabilmemi sağladı. İç çamaşırına yatırım yapılmalı Üzerinize tam olan, bedeninize uygun iç çamaşırlarına sahip olmak gerçekten ilham verici. Kaliteli iç çamaşırlarıyla aynada kendinize baktığınızda, doğal olarak kendinize güvenerek giyinirsiniz. Kişinin stilini yansıtması iyidir 90'lı yıllarda tasarımcıların tek amacı insanlara baştan aşağı bir görüntü satmaktı. Bu bana göre oldukça dayatmacı bir tavır. Kadınlar kendi benliklerini yansıtabilmek adına tasarımcıların onları sokmak istediği kalıplara girmekten ziyade kendi stillerini yaratmalı. Klasiklerle bağ kurulmalı Kusursuz kesimli bir jean pantolona ve beyaz tişörte güvenin. İddialı bir çift topuklu ayakkabı doğal olarak bunları izleyecek ve maskülen kesimli bir ceketle de dengeyi kuracaktır. Ayakkabı güven vermek için birebir Birinin taşıyamayacağı kıyafeti, doğru ayakkabı ile bir başkası rahatlıkla taşıyabiliyor. Ayakkabı, kendine güvenen birinin duruşunu belirliyor. Bandaj gibi kalıplar hoş değil Vücuda yapışmış gibi duran kalıplardan ziyade, daha yumuşak formları tercih ediyorum; bunun nedeni ardı ardına üç çocuk doğurmam olabilir elbette... Parmak arası 'flip-flop' terliklerle çok sevimli durup, ustaca çekilmiş siyah göz kalemi ile kokteyl saatine taşınan günlük elbiselere bayılıyorum. İddialılar ile sade parçalar eşleşebilir Baştan aşağı 'son moda' giyim anlayışı beni sıkmaya başladı. Farklı, özel kıyafetleri veya aksesuvarları sade parçalarla birarada kullanmayı seviyorum. Mesela, bu sezon işli siyah taytlarla ipek organze tişörtler giymek gibi... Uzun vadeli düşünmek gerek Çiçek işlemeli ceketlere bayılıyorum ama birçoğumuz için böyle bir parça satın almak esaslı bir yatırım olacaktır. İşli bir ceketi siyah bir etekle veya daha da iyisi, 6-7 yıl öncesinden kalma bir çift pantolonla giyerdim. Bana göre 'giyime yatırım yapmak' bundan ibarettir. Biraz kusurlu olmakta ne var? İngilizlerin müthiş bir sokak estetiği var. Londralı tasarımcıların tarzı daima biraz arızalı olur; hiçbir zaman kusursuz değildir. Bu da oldukça şık bir görüntü ortaya çıkmasına neden oluyor. İnsanlar benim yarı Amerikalı olduğumu unutuyorlar; bu anlamda ben daima iki farklı yöne doğru çekildim. Babam her zaman kendimi veya modayı gereğinden fazla ciddiye almama engel olmuştur. 'Hayır' demeyi öğrenmeli Deriye, kürke ve pitona hayır deyin. Benim bu konudaki tavrımı herkes bilir ama deriyi sevseydim bile deri pantolon giyemezdim. Çünkü soft-rock bana değersiz bir rock stili izlenimi veriyor.

Mutluluk Testine Var Mısınız?

Ne kadar mutlusunuz? Size bu sorulduğunda gerçek cevabı mı veriyorsunuz yoksa olmak veya görünmek istediğiniz ruh halini mi söylüyorsunuz? “ Evet ç..
719 22 567
Hangi Kadınların Eşleri Daha Sağlıklı?

İsveçli bilim adamlarına göre zeki, eğitimli ve kültürlü kadınların kocaları daha sağlıklı oluyor.. İsveçli bilim adamlarının yaptığı incelemelerde..
324 16 503
Kendi Diyaliz Makinesini Yaptı

Çin’de yaşayan bir adam yıllardır bu makineye bağlıydı sonunda maddi durumu yetmedi ve kendi diyaliz makinesini yaptı.. Çin'in Jiangsu Eyaleti'nde ..
243 12 128
AAT Eksikliği Nedir, Test Edilmeli midir?

Alfa- 1 antitripsin eksikliği ( AAT eksikliği ) anneden geçen kalıtsal bir hastalık. Özellikle sigara dumanına maruz kalanlarda akciğer hastalı..
395 21 212
Kolesterol İlaçları Katarakt Riskini Yükseltiyor

Milyonlarca yetişkin kolesterol seviyesini düşürmek için statin bazlı ilaçları kullanıyor. Yeni bir çalışmaya göre bu ilaçlar katarakt riskini yükselt..
263 11 564
İşe Yürüyerek Gitmek Diyabet Riskini Azaltır mı?

İşe yürüyerek gidip gelen insanlarda diyabet riski daha düşük. Bu oran %40 olarak tespit edilmiş. Yüksek tansiyonu %17 oranında, diyabeti ise %40 ..
569 19 614
Günlük Yürüyüşler Meme Kanseri Riskini Azaltabilir

Yaşlı kadınlarda her gün yürüyüş yapmak meme kanseri riskini azaltabiliyor. Tempolu düzenli egzersiz yapmak ise meme kanserinden daha fazla koruyo..
415 9 580
Orta Yaştaki Kişilerde Sağlığa Verilen Önem

Bir araştırmaya göre üniversiteyi terk edip hayatı farklı bir yolla çizen kişiler orta yaş ve sonrasında sağlık konusunda daha kötü etkilenebilir. ..
249 5 649
Kadınlarda Görülen Cinsel İsteksizliğin Nedenleri

Cinsel isteksizlik her iki tarafta da görülse de kadınlarda daha fazla görülüyor. Bunun nedeni nedir, tedavisi var mıdır? Cinsel isteksizliğin kısı..
158 11 676
Tarzınızı Mutfağınıza Yansıtın

Evinize dair her şeyi bulabileceğiniz Vivikea, mutfaklarınıza renk katmak için birbirinden farklı ürünler sunmaya devam ediyor. Cazip fiyat seçenekl..
477 17 501
Fazla Kilolarımızdan Neden Kurtulamıyoruz?

Diyette yaptığımız en kritik hatalar nelerdir? Diyetimizi aslında erkekler mi sabote eder? Neden bir türlü istediğimiz kiloya ulaşamıyoruz? Diyetis..
657 10 351
Kemoterapiye Başlarken 15 Beslenme Önerisi

Kemoterapinin yan etkileriyle başa çıkabilmek için sağlıklı ve dikkatli beslenmek gereklidir. 1. Lezzetli gıdalara yönelin. Hoş olmayan tatlar zat..
313 14 787
Zayıflamak İsteyenlere Altın Tavsiyeler

Zayıflamak istiyorsanız bu önerileri dikkatlice okuyun.. Hareketsiz bir yaşamda zayıflamak imkansız.. Nasıl bir hayat tarzını benimsemeliyiz? En ba..
742 17 286
Meme Kanserinde Erkekler Ne Yapmalı?

Erkekler de meme kanserine yakalanabiliyor. Dr. N. Ömür Kahraman, bu durumda erkeklerin neler yapması gerektiğini, tedavi yöntemlerini anlattı.. Çu..
780 23 94
Çocuklar İçin Sağlıklı Beslenme Önerileri

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya’dan çocukları sağlıklı beslenmeye yönlendirmek için 10 ipucu… İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya çocukları o..
906 4 374