Kendi Tarzını Kendin Yarat !

Kendi tarzını kendin yarat !
59 2 67

Kısa Bilgi :Yaptığı işi ‘Kadınların gardırop ihtiyacını anlamak’ olarak anlatan tasarımcı Stella McCartney, stil sırlarını InStyle dergisine açıkladı. Ünlüleri giydiren tasarımcı “Son moda giyim beni sıkıyor!” de…

Yaptığı işi ‘Kadınların gardırop ihtiyacını anlamak’ olarak anlatan tasarımcı Stella McCartney, stil sırlarını InStyle dergisine açıkladı. Ünlüleri giydiren tasarımcı “Son moda giyim beni sıkıyor!” dedi Hem maskülen hem feminen Bu kavram bana hep heyecan vermiştir. Terziliği erkek terzilerile ünlü ‘Savile Row’da öğrenmem, erkeksi kesimlerle feminen tarafım arasında bir denge kurabilmemi sağladı. İç çamaşırına yatırım yapılmalı Üzerinize tam olan, bedeninize uygun iç çamaşırlarına sahip olmak gerçekten ilham verici. Kaliteli iç çamaşırlarıyla aynada kendinize baktığınızda, doğal olarak kendinize güvenerek giyinirsiniz. Kişinin stilini yansıtması iyidir 90’lı yıllarda tasarımcıların tek amacı insanlara baştan aşağı bir görüntü satmaktı. Bu bana göre oldukça dayatmacı bir tavır. Kadınlar kendi benliklerini yansıtabilmek adına tasarımcıların onları sokmak istediği kalıplara girmekten ziyade kendi stillerini yaratmalı. Klasiklerle bağ kurulmalı Kusursuz kesimli bir jean pantolona ve beyaz tişörte güvenin. İddialı bir çift topuklu ayakkabı doğal olarak bunları izleyecek ve maskülen kesimli bir ceketle de dengeyi kuracaktır. Ayakkabı güven vermek için birebir Birinin taşıyamayacağı kıyafeti, doğru ayakkabı ile bir başkası rahatlıkla taşıyabiliyor. Ayakkabı, kendine güvenen birinin duruşunu belirliyor. Bandaj gibi kalıplar hoş değil Vücuda yapışmış gibi duran kalıplardan ziyade, daha yumuşak formları tercih ediyorum; bunun nedeni ardı ardına üç çocuk doğurmam olabilir elbette… Parmak arası ‘flip-flop’ terliklerle çok sevimli durup, ustaca çekilmiş siyah göz kalemi ile kokteyl saatine taşınan günlük elbiselere bayılıyorum. İddialılar ile sade parçalar eşleşebilir Baştan aşağı ‘son moda’ giyim anlayışı beni sıkmaya başladı. Farklı, özel kıyafetleri veya aksesuvarları sade parçalarla birarada kullanmayı seviyorum. Mesela, bu sezon işli siyah taytlarla ipek organze tişörtler giymek gibi… Uzun vadeli düşünmek gerek Çiçek işlemeli ceketlere bayılıyorum ama birçoğumuz için böyle bir parça satın almak esaslı bir yatırım olacaktır. İşli bir ceketi siyah bir etekle veya daha da iyisi, 6-7 yıl öncesinden kalma bir çift pantolonla giyerdim. Bana göre ‘giyime yatırım yapmak’ bundan ibarettir. Biraz kusurlu olmakta ne var? İngilizlerin müthiş bir sokak estetiği var. Londralı tasarımcıların tarzı daima biraz arızalı olur; hiçbir zaman kusursuz değildir. Bu da oldukça şık bir görüntü ortaya çıkmasına neden oluyor. İnsanlar benim yarı Amerikalı olduğumu unutuyorlar; bu anlamda ben daima iki farklı yöne doğru çekildim. Babam her zaman kendimi veya modayı gereğinden fazla ciddiye almama engel olmuştur. ‘Hayır’ demeyi öğrenmeli Deriye, kürke ve pitona hayır deyin. Benim bu konudaki tavrımı herkes bilir ama deriyi sevseydim bile deri pantolon giyemezdim. Çünkü soft-rock bana değersiz bir rock stili izlenimi veriyor.

Set Kebap, yeni mönüsü, birbirinden lezzetli yemekleri, özel hazırlanmış sunumları ile müdavimlerini yeni deneyimlere davet ediyor. 1978’ den bu yana..
843 22 567

Ne kadar mutlusunuz? Size bu sorulduğunda gerçek cevabı mı veriyorsunuz yoksa olmak veya görünmek istediğiniz ruh halini mi söylüyorsunuz? “ Evet ç..
341 14 165

Sürekli Zayıflık İçin Her gün 30-60 dakika arasında egzersiz yapın. Eğer zaman sorununuz varsa, 3 kez 10'ar dakikalık egzersiz gibi uygun zamanlarda ..
983 4 480

Bilge Kağanın Türklük Duası ULU TANRI ! GUZEL TANRI ! GOK TANRI ! Sen TURK'u TURK yurtlarini koru ! Dusman serrinden sakla ! TURK'u yigitlikte da..
699 4 562

Göçebe hayat tarzını benimseyen İslamiyet'ten önceki Türk toplumlarında bilimsel alanda yapılan en önemli çalışma "Oniki Hayvanlı Türk Takvimi"nin haz..
346 16 226

    Klozet Tıkanması - Tıkanan Klozet Nasıl Açılır?     Acil olarak bir tesisatçı bulamadığınız durumlarda "kendin yap"..
407 21 449

İsveçli bilim adamlarına göre zeki, eğitimli ve kültürlü kadınların kocaları daha sağlıklı oluyor.. İsveçli bilim adamlarının yaptığı incelemelerde..
372 10 100

Çin’de yaşayan bir adam yıllardır bu makineye bağlıydı sonunda maddi durumu yetmedi ve kendi diyaliz makinesini yaptı.. Çin'in Jiangsu Eyaleti'nde ..
661 6 738

TOLERANS: Anımsanacağı gibi, bir ogra-nizmaya dışardan verilen herhangi bir antijen, alıcı organizmada antikor yapımına neden olmaktadır. Antijenlerin..
622 24 666

Ototrof (Kendi Besinini Kendi Yapan) Bitkiler Bitkiler canlılıklarını sürdürmek ve enerji sağlamak için besin yapmalı ve yapılan bu organik gıdaları y..
722 14 764

Alfa- 1 antitripsin eksikliği ( AAT eksikliği ) anneden geçen kalıtsal bir hastalık. Özellikle sigara dumanına maruz kalanlarda akciğer hastalığına..
488 9 622

Dairenize kişiliğinizi yansıtmanın 7 yolu Daireni planlamak ve dekore etmek hem kafa karıştırıcı hem de bunaltıcı gelebilir. Yine de Bir acemi gibi d..
985 15 190