2 Hafta'da 4 Kilo Etkili Diyet
ŞİFALI BİTKİLER

Anne Adaylarının Diş Sağlığı Çok Önemli

Gebe kalmayı planlayanlara uyarı. Öncesinde ağız ve diş sağlığı mutlaka kontrol ettirilmeli. Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet Duran, diş eti rah..
32 0 41

Hamilelere Özel Diş Bakımı Önerileri

Ağız ve diş sağlığı gebelik döneminde çok daha mühimdir. Gebelikte dişlere nasıl bakılmalı?   Bebeklerde diş gelişimi, anne karnında  başladığı  için  ve de hamilelik  sırasında bazı  ağız ve diş ..
13 0 58

Glisemik İndeks (Gi )diyeti:

  Özellikle yaz mevsiminin yaklaşması.ile beraber tüm kadınları büyük zayıflama telaşı sarar. Bundan dolayı hanımlar birbirinden çeşitli diyet yolları araştırır ve bunları denemeye koyulur. Uygulanan..
25 0 81

Ginseng Bitkisinin Faydaları

Uzun zamanlara dayanan bir geçmişe sahip ve otsu bir bitki olan ginseng, daha çok Kore, Çin ve Rusya’da yetişmektedir. Son derece zor koşullarda üretilen bu bitkinin köklerinden ilaç elde edilir. Kökl..
46 0 81

Yatak Odasında Televizyon Seksi Eğlenceli Yapabilir

İnglitere’de yapılan bir araştırmaya göre sevdiği televizyon programlarını yatak odalarında seyredebilen çiftler daha mutlu. Cinsel olarak da daha renkli, eğlenceli ve aktif bir yaşamları var. Gene..
37 0 24

Erkekler Ön Sevişmeden Daha Çok Zevk Alıyor

Yeni bir çalışmaya göre erkekler ön sevişmeden daha fazla zevk alıyor. Seks anına kadar duygu patlaması ve arzu birikimi ile tahrik derecesinin artması bakımından erkekler bu anı daha çok seviyor v..
82 0 67

Emzirmede Süt Kanallarının Tıkanması Durumu

Emzirme annenin bebeği için yapabileceği en önemli şeylerden biridir. Sayısız faydalarını bildiğimiz emzirme anında süt kanalları tıkanırsa neler olur? Kötü bir yan etkisi yoktur. Memede süt kanall..
10 0 23

Plasenta Genleri Bebeklerde Nasıl Farklar Yaratır?

Erkek ve kız bebekler plasenta genlerinden farklı farklı etkileniyor ve  sağlık durumları değişebiliyor. Avustralya'da Adelaide Üniversitesi'nden araştırmacılar konuyu incelemiştir. Önceki araştırm..
70 0 86

İdrar Tutukluğunun Sebepleri Nelerdir?

Genelde pek hastalık olarak adlandırmadığımız, zaman zaman hepimizin başına gelen ancak bazı zamanlarda önemli bir unsur olan hastalık çeşitlerinden bir tanesi de idrar tutukluğu, yani kişinin, hastan..
79 0 70

İdrar Yolu İltihaplanması

Alt solunum yolu ile ilgili bir rahatsızlık ve hastalık çeşidi de idrar yolları iltihabıdır. İdrar yolları iltihaplanmasının birçok nedeni birçok sebebi olabilir. Genelde idrar yolları iltihaplan..
88 0 73

Doğum Lekeleri

Gebelik dönemi, bebeğinizi bir an önce dünyaya getirip zor zamanları atlatarak, yalnızca onunla mutlu olacağınız dönemi düşündüğünüz, kimi zaman zorlu, kimi zamansa heyecanlı bir zaman dilimidir. K..
22 0 66

Kegel Egzersizi

Kadınlarda vajinayı saran vajinal kasların güçlendirilmesine yönelik olarak yapılan pelvik kas egzersizlerine kegel egzersizleri denilmektedir. Vajinal doğumda, cinsel ilişkide, idrar yapma ve dışk..
51 0 32

Sara Hastalığı ve Tedavisi

Bilindiği üzere sara, bir çeşit sinir hastalığıdır. Dalgınlık, bilinç kaybı kasılma kendinden geçmek gibi belirtilerle kendini göstermektedir. Nedenleri Oluşumu kesin bir sebebe bağlanamamakla birli..
71 0 37

Kadınlar Daha Fazla Madde Bağımlısı

Uyuşturucu ve alkol bağımlılığı test sonuçlarına göre kadınlar bu bağımlılıklara daha meyilli. Cinsel farklılıkların gözlendiği düzenli esrar kullanımı verilerine göre lise ve daha düşük seviyede e..
18 0 15

Anne Adaylarının Diş Sağlığı Çok Önemli

Gebe kalmayı planlayanlara uyarı. Öncesinde ağız ve diş sağlığı mutlaka kontrol ettirilmeli. Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet Duran, diş eti rah..
61 0 15

Hamilelere Özel Diş Bakımı Önerileri

Ağız ve diş sağlığı gebelik döneminde çok daha mühimdir. Gebelikte dişlere nasıl bakılmalı?   Bebeklerde diş gelişimi, anne karnında  başladığı  için  ve de hamilelik  sırasında bazı  ağız ve diş ..
51 0 87
TIP SÖZLÜK

Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi

  Kırım-Kongo Hemorajik Ateş, keneler tarafından taşınan ve Nairovirüs olarak adlandırılan bir mikrobiyal etken tarafından sebep olunan ateş, cilt içi ve diğer alanlarda kanama gibi belirtiler ile ke..
68 0 30

Hummai Racia (Dönek Ateş Hastalığı)

Hummai Racia yani halk arasındaki adı ile dönek ateş hastalığı, son derece ve tehlikeli ve büyük önem gösterilmesi gereken oldukça ciddi bir rahatsızlıktır. İlk etapta ateş olarak kendisini gösteri..
45 0 62

Makyajla Uyumanın Zararları

  Makyaj malzemeleri, tüm kadınların vazgeçilmezi haline gelen günlük kullanımın önemli bir parçası olmuş ürünlerdir. Kadınlar için makyaj yapmak ne kadar önemliyse kullanım sonrası makyajı temizl..
89 0 30

Sağlığınızı Koruyarak Güzelliğinize Güzellik Katın

  Sağlık ve güzellik birbirinin tamamlayıcısı olan iki unsur olarak tanımlanabilir. Güzellik yalnızca bakımlı olmakla sağlanan bir durum olmayıp, aynı zamanda vücut sağlığının da yerinde olması ge..
39 0 11

Egzersiz Yaparak Depresyona Veda Edin

Günümüz araştırmaları, yapılan egzersiz hareketleri ile zihnin depresyona karşı korunabileceğini, egzersizin, stresi azaltarak depresyonun önüne geçtiğini ortaya koymuştur. Aslında bu bilinen bir g..
61 0 32

Depresyondan Kurtulmak İçin Hangi Besinler Tüketilmeli?

Kalıtımsal kökene sahip  bir rahatsızlık olan depresyon,  çevresel etkenler neticesinde de meydana gelebilmektedir. Depresyonun oluşumuna ortam hazırlayan etkenler son derece fazladır. Bununla birlikt..
47 0 75

Gebelikte Sigara İçmenin Bebekteki Etkileri

Gebelikte yaşanan stres ve depresyon gibi sigara içmek de bebeği çok fazla etkiliyor. 4 boyutlu ultrason taramalarında fetüsün durumu izlenmiş ve yüzde ve bedende değişmeler yaşandığı görülmüştür. ..
89 0 75

Doğurganlık Şansını Artıran Besinler Hangileridir?

Gelişmiş tanı testleri, ilaçlar, hormon tedavileri ve yüksek teknolojik denemeler… Çocuk sahibi olabilmek adına doğurganlığı artıran gıdaları tüketmek ve sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek çok dah..
21 0 11

Yüksek Lif İçeren Besin Grupları

 1) MeyvelerLifli İçeren Meyveler: Ahududu, 1 su bardağı içerisinde 8 gram lif içererek en çok life sahip olan meyvedir. Diğer yoğun lif oranına sahip olab meyveler ise armut, böğürtlen, elma ve kuru ..
42 0 54

Protein Yönünden Zengin Gıdalar Hangileridir?

 Balık, koyun eti, dana eti, tavuk eti ve tüm et ürünleri temel amino asitleri sağkayan protein yönünden son derece zengin besinlerdir. Sebze ve meyveler, protein yönünden çok zengin değildir. Peki et..
11 0 81

Kafa Derisindeki Değişimler Neyin Belirtisidir?

Cilt ve deri sağlığı denildiğinde sadece yüz ve vücudumuz aklımıza geliyor. Saç derisi de bir o kadar önemli.. Memorial Dicle Hastanesi'nde Dermatoloji Uzmanı Dr. Özgür Yağdıran Düzgün, iklim koşul..
14 0 43

Varis Neden Oluşur Neler Tetikler?

Cilt damar hastalığı olan varis neden oluşur? Dar giyinmek sakıncalı mıdır? Dar giysilerin bacaklarda varis oluşumuna sebebiyet verdiğini belirten Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Muzaffer Bah..
16 0 60

Tavuk karası hastalığı nedir?

Her ne kadar çevremizde çok fazla rastlamasak da bazı insanların gece göremediğini pek çoğumuz işitmişizdir. Bu durumun sebebi ışığın azlığıdır. Ancak bu durum özünde ciddiyet arz eden ve genetik fakt..
92 0 51

Katarakt ve Nedenleri

Yüzümüzde yer alan belki de en büyük en önemli ve en hayati organlarımızdan bir tanesi de şüphesiz ki gözlerimiz. Gerek hassas yapısı, gerek dünya ile olan bağımız, yaşama bakış açımız gözlerimiz..
81 0 77

Anne Adayları Daha Dikkatli Beslenmeli

Çünkü ne yerseniz bebeğiniz de ondan etkilenir. Bilinçsiz beslenme ve bebeklerdeki etkileri.. Hamilelik döneminde anne adayları dünyaya bir bebek getirme heyecanının yanı sıra aldıkları fazla kilol..
69 0 31

Yazın Tadı Karpuzla mı Çıkıyor?

Diyette ne kadar etkili, ne gibi faydaları var, yazın mucize serinleticisi ve tadı karpuz hakkında bilgiler.. Karpuz deyince herkesin aklına serin bol sulu bir meyve gelir. Sonra maalesef sadece ka..
12 0 93
BİTKİSEL ÜRÜNLER